+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Půjdete do důchodu v 70?

V roce 2011 se politici rozhodli řešit situaci stárnoucí populace a nedostatku financí v důchodovém systému radikálně. Došlo k výrazné úpravě hranic a sazeb důchodového pojištění, ale zároveň vláda zrychlila prodlužování věku odchodu do důchodu a zavedla „nekonečnézvyšování důchodového věku o dva měsíce ročně. Od této chvíle neexistuje maximální hranice věku pro odchod do penze!

Rok 2016 by však konečně mohl přinést právě zmiňovaný věkový strop. V březnu schválila vláda návrh ministerstva práce a sociálních věcí. V průběhu června se ještě dodatečně upřesní, zda půjde o hranici 65 nebo 67 let. To, že do důchodu se možná nepůjde v 70, ale neznamená, že Vám stát zajistí důstojné dožití penzí.

Mnoho lidí se tedy zajišťuje na stáří koupí investiční nemovitosti, která jim nyní splácí půjčku na nákup nemovitosti a v důchodu jim zase zajistí přísun financí na důstojný život.

Pozoruji ale i opačný trend. Nejen, že mnoho movitých investorů stále skupuje nemovitosti, které jim generují příjem, ale také majitelé bytů, které dlouhodobě pronajímají je nyní prodávají. Tito lidé využívají aktuální situace na trhu, kdy ceny nemovitostí rostou. Prodejem tak vydělají řádově statisíce až miliony korun proti nákupu nemovitosti. Pokud měli nemovitost na úvěr, dojde tak k vygenerování zajímavých příjmů. Tito investoři pak zpravidla peníze uloží do jiných aktiv. V okamžiku, kdy půjdou ceny nemovitosí dolů, opět za vygenerované peníze nakoupí obdobnou nemovitost a celý cyklus se stále opakuje. Neustálím nákupem a prodejem nemovitostí zvyšují objem aktiv, která je bezpečně zajistí na stáří.

Existuje mnoho způsobů, jak se zajistit na stáří. Investice do nemovitostí je pouze jedna z nich. Mám ale pocit, že je to jeden z nejstabilnějších a nejbezpečnějších způsobů.

 

Poslední příspěvky

Zanechte komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *