+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Máte ve svém okolí nemovitosti bez majitele?

Podívejte se na mapu, která Vám ukáže, zda ve vašem okolí máte třeba nějakou nemovitost, která může patřit Vám či Vašim předkům dřív, než si na ni nabrousí zuby stát. S rokem 2014 přišel i nový katastrální zákon. Jedna z podstatných změn je, že se Katastr nemovitostí stal veřejnou listinou. To znamená, že co je v něm napsáno se považuje za pravdu. Jenže to má háček. V katastru nemovitostí jsou zapsány nemovitosti, které mají nekompletní nebo úplně chybějící informaci o majiteli. Komu tedy patří takováto nemovitost, můžete si na ni dělat nárok?

Pokud se k nemovitostem, které mají nejasného vlastníka jejich majitelé do 10 let nepřihlásí, stane se z nich státní majetek. Proto je vhodné si prověřit, zda nějaké nemovitost mohla patřit Vám či Vašim předkům.

Narazil jsem na zajímavou mapu, která Vám ukáže, zda máte takovéto nemovitosti. Mapa nemovitostí s neznámými nemovitostmi je jednoduchá na obsluhu. Zadejte do vyhledávacího políčka požadované příjmení a podívejte se, kde všude se na mapě vyskytuje. Aplikace vyhledává jméno jen v oblasti zobrazené mapou, proto doporučuji nechat přehled na celou ČR. Pak si jen mapu přibližte a podívejte se na detail nemovitosti. Pod mapou jsou pak vypsány nemovitosti, které také odpovídají filtrům, ale jsou tak malé, že na mapě nejsou vidět. Dá se vyhledávat i ve jmenném seznamu,což je praktičtější, než v oficiálních excelových listech, které jsou řazeny podle kraje a měst.

Jak postupovat pokud naleznete nemovitost, o které se domníváte, že na ni máte nárok naleznete  ZDE na stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcích majetkových.

Přeji hodně štěstí a úspěchu při hledání v seznamech nedostatečně určitě identifikovaných vlastníků

Mapa nemovitostí bez vlastníka

Mapa nemovitostí bez vlastníka

Poslední příspěvky

Zanechte komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *