+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Aktuální stav a pozice

Od června 2018 jsem jednatelem a 50% společníkem Realitní společnosti Morava s.r.o. která provozuje realitní kancelář pod značkou NEXT REALITY v Olomouci na Litovelské 17. S tím přišlo mnoho nových možností, ale také povinností. Jako vedoucí kanceláře mám nyní na strost rozvoj pobočky, řízení makléřů a chod kanceláře. Takže se nově učím i manažerským dovednostem. Doposud jsem vykonával funkce spíše technického zaměření. Pokud Vás zajímá, jaká je celá moje historie v realitách, pokračujte ve čtení.

Kancelář NEXT REALITY Olomouc

Start na vlastní nohy

 

V roce 2005 jsem opustil brány VŠB TU Ostrava jako Ing. pro řídicí a informační systémy. V hlavě vzorec „Najdi si jistou a dobře placenou práci“. Nastoupil jsem jako inženýr do vývoje pro SIEMENS v Trutnově. Ukázalo se, že ale s tou jistou a dobře placenou prací to není tak super, jak mi všichni okolo říkali. Přišel rok 2009 a s ním „hospodářská krize“. Najednou jsem měl poloviční plat. Mantra dobrý plat padla.

Tak jsem se rozhodl opustit SIEMENS a hledat štěstí u jiného zaměstnavatele. Pracoval jsem pak ještě u dvou malých firem.

 

Prozření

 

V roce 2010 jsem pochopil, že „Jistá a dobře placená práce NEEXISTUJE!“. Protože se mi tou dobou dostaly do rukou knihy od Roberta Kiyosakiho rozhodl jsem se dělat reality. Padá druhá část mé mantry, „Najdi si práci“ a od té doby až do dnešního dne se živím sám.

 

V realitách od roku 2010

Bylo to dobré rozhodnutí pracovat jako realitní makléř, jen rok 2010 tomu nepřál. Byla „Krize“ a ceny nemovitostí šly dolů. Lidé přestávali kupovat bydlení z obav o práci. Pro mě to byl ale nejlepší možný start. Nastoupil jsem k Century 21 v Olomouci, a díky výbornému vzdělávacímu programu Century 21, který tehdy vedl Štěpán Gjurič, jsem se naučil kvalitně prodávat nemovitosti i v době krize.

Ihned se to projevilo a za pár měsíců jsem byl vedoucí týmu a školil makléře na informační systém.

Vlastní kancelář

V polovině roku 2011 jsem ještě s kolegou, rozhodl osamostatnit. Založili jsme s kolegou vlastní realitní kancelář pod jménem VV REAL s.r.o. Z důvodů připravovaného realitního zákona který byl v té době koncipován tak, že jakmile jsi malý, tak končíš padlo rozhodnutí koupit franšízu.

 

 

Václav Dohnal v parku

Růst značkou

Na jaře 2015 stěhujeme kancelář do centra Prostějova do budovy Atria. Označíme ji značkou Home 4 People a patříme do velké sítě. Jenže na jaře 2016 se začnou dít věci. Ředitel Home 4 People Martin Maršovský je odvolán. Nastupuje pan Vlk, který je také ředitelem sítě Reality 11. Nové podmínky, které nám přistáli na stole, jsme odmítly podepsat. Nastává první FÚZE. Dohodli jsme se s kanceláří Reality 11 Olomoucko, že se spojíme. Nyní větší a silnější kancelář lépe odolá novým podmínkám. Krátce na to přichází druhá FÚZE. V polovině roku 2016 se spojujeme s Olomouckou kanceláří NEXT REALITY. Ta patří mezi nejsilnější a nejlépe fungující realitní sítě v České republice. Navíc 100% vlastněna a řízena Čechy Robertem Hanzlem a Romanem Vlasákem. Jsou to dva skvělí kluci, s kterými zajdete na pivo a výborně se pobavíte. Spojení s novými lidmi mi vlévá novou energii do žil. Tým lidí, kteří si navzájem pomáhají a podporují se, je raketový motor. Je to také vidět na výsledcích. Já vyhlášen do konce roku 2016 2x nováček měsíce a na výroční konferenci v lednu vyhlášena kancelář jako druhá nejlepší z celé republiky. Vzhledem k tomu, že v tomto složení jsme byli půl roku, je to super výsledek. Další posun nastává v červnu roku 2018. Od teď jsem jednatelem a 50% společníkem v Realitní společnosti Morava s.r.o., která vlastní frančízovou licenci na NEXT REALITY v Olomouci. S tím přichází nové možnosti ale i výzvy, povinnosti a zodpovědnost. Starám se o rozvoj pobočky, školím makléře jsem zodpovědný za chod kanceláře.

Robert Hanzl, Václav Dohnal, Roman Vlasák

Co jsem se naučil nejen v realitách?

 

Když se ohlédnu zpětně, je to osobní růst a neustálé čerpání nových zkušeností a hlavně zrychlující se tempo. Než jsem rozbil první mýtus v hlavě, trvalo to 5 let. Dnes se můj život mění rychleji a rychleji. To co mi dříve trvalo měsíce a či roky řeším v řádech dnů až týdnů. Mohou za to dva faktory. Každý životní omyl, který jsem udělal, mě posílil a vyvrátil nějaký mýtus. Druhá věc jsou investice do vzdělávání. Každým rokem si kupuji dražší a intenzivnější kurzy. Školím se u odborníků v oboru, jako je Martin Tesárek, spoluzakladatel projektu Makléři makléřům, ale také v roce 2018 procházím silným osobnostním rozvojem pod vedením Václava Němečka ve výcviku mužské síly na Moravě. Tyto zkušenosti a znalosti pak přenáším klientům, kteří dostávají lepší služby, jsou spokojenější a dále mě doporučují. Takto se roztáčí větší a větší spirála spokojených klientů. Když jsem udělal statistiku za rok 2016, spočítal jsem, že 80% nemovitostí, které jsem prodal, se ke mně dostaly díky referencím. V roce 2017 to bylo 100% referenčně prodaných nemovitostí. Pokud také chcete projít prodejem nemovitosti hladce, kontaktujte mě. Rád vám pomohu.

 

Václav Dohnal a vzdělávání

  • Rady makléře
  • NEXT Invest
  • VVreal
  • Next Reality
  • IT-Loutocký.cz

test

test