+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Podnikání, dobré srdce a exekuce

Podnikání, dobré srdce a exekuce. Co to má společného?

Dnes asi každý z nás někdy slyšel nebo se setkal s někým, kdo měl nebo má exekuci na majetek. Podle veřejně dostupných informací je jen v okrese Prostějov víc jak 1000 exekucí na nemovitosti! Samozřejmě že při tomto množství se s těmito nemovitostmi setkávám.

Zajímavé je poslouchat, jak se lidé do této nepříjemné situace dostali. Samozřejmě, že se setkáte s lidmi, kteří jsou alkoholici a nepracují, ale dost často jsou exekuovaní slušní pracující lidé, kteří jsou ve výsledku jen příliš hodní a důvěřiví.

Zrovna dnes jsem byl na domě, kde vlastníci si vzali půjčku na opravu domu po rodičích. V té době to byl starší pracující pár bez závazků. Jen si chtěli udělat pěkný domov. Pak ale přišela zlomová chyba. Pán se rozhodl vydělat si víc, než v zaměstnání. Začal v oboru, ve kterém pracoval 30 let, dělat sám na sebe. Zřídil si živnostenský list a začal podnikat. Práce bylo dost a tak si myslel, jak to bude skvělé. Jenže ouvej. Stále pracoval a pracoval a pracoval a věřil, že lidé mu za jeho práci zaplatí. Jenže opak byl pravdou. Dnes mu dluží lidé statisíce za jeho odvedenou práci a on se díky druhotné platební neschopnosti dostal do takových problémů, že na sebe vyhlásil osobní bankrot. Přitom je to příjemný a pracující člověk.

Tento příběh jsem slyšel už snad nesčetněkrát.

Další častý případ je, že rodina přesvědčí poškozené, aby jim ručili nemovitostí na půjčku. Často prarodiče ručí vnoučatům. Chvíli to funguje a pak se něco pokazí a nic netušícím lidem přijde domů exekutor.  Ti se nestačí divit, co se děje. Vždyť oni přeci žádné dluhy nemají! Co já již viděl slz klientů, kteří neví kudy z takovéto situce.

Co ale s takovímito situacemi? Nejlepší je jím předejít!

Pokud se rozhodnete podnikat, tak než dáte na trh vlastní kůži, naučite se základy podnikání. Je jedno, zda jste zedník, opravář aut, burzovní makléř nebo chirurg. Pokud nebudete mít systém, tak Vás to dříve nebo později semele. Najděte si nějakého mentora nebo si alespoň přečtěte odbornou literaturu z praxe. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit knihu Podnikatelský mýtus. Je v ní jasně popsáno, proč malé firmy končí vyhořením podnikatele a ztrátou peněz. Hlavně ale také, jak podnikání nastavit od začátku k úspěchu.

Pokud Vás rodina přesvědčuje, aby jste ručili Vaší nemovitostí, tak je s úctou odmítněte. Ani věcné břemeno dožití Vás neochrání před tím, aby byla nemovitost exekuovaná.

Co dělat, když už exekutor přišel?

Je zde jedno základní pravidlo. Reagujte a řešte situaci co nejrychleji. Exekuce je jako rakovina. Když ji chytíte na začátku máte šanci přežít. Pokud problém neřešíte, vždy Vás exekuce dožene a zničí. Je to jen otázka času. Někdy to trvá 9 měsíců, jindy 9 let. Vždy to ale skončí špatně.

I včasné řešení pro Vás znamená nějaké ztráty. Je ale vždy lepší něco ztratit a důstojně přežít a žít. Základ je zachránit co se dá. V tomto případě platí stejné pravidlo, jako u podnikání. Naučte se jak danou situaci řešit. Mnoho návodů naleznete na internetu. Rychlejší je ale vždy, když si najdete někoho, kdo má zkušenosti s řešením a pomůže Vám. Pokud jde o řešení exekuce na nemovitosti v Olomouckém a Prostějovském okrese, klidně se obraďte na mně. Vaši situaci rozebereme a zkusíme najít řešení.

 

Poslední příspěvky

Zanechte komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *