Daň z nemovitosti 2015
Je zbytečné se o této dani moc rozepisovat, protože na internetu už to udělalo mnoho jiných. Takže vypíšu jen to nejdůležitější.
Loni jsem na toto téma napsal praktický článek, jak postupovat při vyplnění elektronického formuláře na internetu. Snažil jsem se v něm odpovědět na 4 základní otázky ohledně této daně.
1) Musím vůbec daňové přiznání podávat?
2) Jak vyplnit formulář a vypočítat daň z nemovitých věcí?
3) Do kdy a komu vyplněný formulář odevzdat?
4) Do kdy a jak zaplatit daň z nemovitých věcí?
Protože se prakticky nic nezměnilo, dočtete se o tom v článku zde. V článku je mnoho informací, včetně videa, jak vyplnit formulář daně z nemovitostí. To přikládám i do tohoto článku.
Video jak vyplnit formulář daně z nemovitostí.
Jak je to s daní s nemovitostí v roce 2015 se dočtete například na penize.cz zde. Jediné co bych k tomu dodal je, že tak jako když jste nemovitost nabyli nebo rozšířili, je potřeba upravit daňové přiznání i když jste pozbyli nebo zmenšili váš nemovitý majetek. Finanční úřad totiž neví, že jste například prodali nemovitost, nebo zbourali garáž, takže by Vám poslal složenku i na nemovitosti, které již nemáte. Pak ji samozřejmě nebudete chtít zaplatit. Pak to začnete řešit a stává se, že se dopracujete například výsledku: Daň z nemovitostí 0Kč, pokuta za opožděné podání daňového přiznání 500Kč.
Jednoduchá rada na závěr. Pokud si s něčím nevíte rady, zajděte přímo na Finanční úřad a zeptejte se, jak to udělat. Oni budou posuzovat a kontrlovat Vaše daňové přiznání. Takže Vám většinou řeknou, jak to chtějí a máte jistotu, že to budete mít v pořádku.
Pokud se Vám článek líbil, dejte o tom vědět Vašim známým, třeba na Facebooku 🙂