+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Aktuální vývoj hypoték

Jak se zdá, tak ČNB se bojí přehřátí trhu s nemovitostmi. Ceny nemovitostí jdou stále nahoru a jedním z tahounů jsou nízké úrokové sazby a možnost získat 100% hypotéku. Také připravovaný zákon týkající se úvěrů s trhem zacvičí. Jak to tedy bude s hypotékami?

Jak to tak vypadá, tak zákon o úvěrech bude více na straně dlužníka. Takže získat jakýkoliv úvěr bude pravděpodobně těžší. Pokud se ukáže, že věřitel si dostatečně neprověřil finanční situaci dlužníka, je to chyba věřitele.

Předčasné splacení ve výročí úvěru, při prodeji nemovitosti, nebo v těžké životní situaci bez sankce, nebo jen s nutným minimem jde také proti věřiteli. To vše je výhodné pro dlužníka a nevýhodné pro banku. Také to může vést ke zdražení hypoték.

Na toto téma vyšlo již mnoho článků. Proto je asi zbytečné to vše psát znovu. Pokud Vás zajímá, co píší jiní, můžete se podívat třeba na idnes, ministerstvo financí, a nebo penize.cz.

Co je pro Vás zajímavější, nižší úrokové sazby a splátky, nebo bezpečnější trh a možnost splatit hypotéku bez sankce? Podělte se o to v komentáři.

 

Poslední příspěvky

Zanechte komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *