+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Poslední šance

Je tu poslední možnost stihnout dvě věci, které se už pravděpodobně nikdy nevrátí.

1) Prodat spoluvlastnický podíl na nemovité věci v klidu a rychle.

Od 1.ledna 2018 je totiž účinná část zákona 460/2016 Sb. která zpět zavádí předkupní právo na spoluvlastnický podíl na nemovitosti. V praxi to bude znamenat, že pokud budete prodávat podíl na nemovitosti, budete muset při prodeji přednostně nabídnout podíl spoluvlastníkům. Výjimka je, když budete převádět podíl na osobu blízkou.

Také se svého předkupního práva můžete vzdát. Tento stav se zapisuje do Katastru nemovitostí.

Takže pokud chcete prodat podíl na nemovitosti a nechcete jej nabízet spoluvlastníkům, máte poslední šanci do konce roku 2017. Pak už bude prodej podílu na nemovitosti značně zatížen administrativou a hlavně to bude znamenat prodloužení prodeje v řádech měsíců.

Když v roce 2014 předkupní právo zrušili, tak jsem zajásal. Konečně jste třeba mohli v klidu prodat podíl na společném garážovém stání. Jsem zvědav, jak tuto situaci budeme v praxi řešit v příštím roce. Jak budu mít první případ z praxe, určitě o něm napíši. Tady aspoň záznam ČT, která o tématu garáží hovořila v reportáži.

2) Získat hypotéku nebo refinancovat za 1,67%

Pokud vám končí hypotéka do 1 roku, tak máte pravděpodobně poslední možnost získat refinancování s úrokovou sazbou od 1,67 % pří fixaci na 5 let. Je ale potřeba jednat rychle. Podle informací hypotečního specialisty Jiřího Dostála, kterého úspěšně využíváme v naší kanceláři, končí tato možnost 30.11.2017. Do té doby je potřeba mít sjednány nové podmínky. Takže aby se to stihlo, chce to reagovat tak do 24.11.2017. Pak už bude pozdě. Pokud Vás toto téma zajímá, kontaktujte mě, nebo přímo pana Jiřího Dostála na tel. 773 927 783.

 

Listopad 15, 2017 od Ing. Václav Dohnal Kategorie: Nezařazené 0 komentářů

Poslední příspěvky

Zanechte komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *