+420 608 634 811
První realitní poradce v Olomouci

Reality, NE/JISTOTA v nouzovém stavu

Od minulého zhodnocení trhu uběhl měsíc. Tak se podívejte, jak se koronavirová situace projevuje na realitním trhu. I já jsem z toho překvapen.

Hlavní body, kterých se ve videu dotýkám:

  1. Jaká je jistota na realitním trhu? NEjistota. Nikdo neví, co se komu zítra ráno urodí v hlavě a tak na to i trh reaguje.
  2. Vývoj realitního trhu v oblasti prodejů a oblasti nájmů. V oblasti prodeje trh stagnuje. Olomouc zaznamenal neznatelný propad cen. Spíše je úbytek nabídky na trhu. Zdá se, že lidé vyčkávají. V oblasti nájmu je propad cca 3%. Začalo platit maratorium cen nájmů. Po dobu jeho platnosti nelze cenu nájemného zvyšovat. Platí po dobu nouzového stavu a nebo do odvolání. Platí pro stávající i nově uzavřené nájemní smlouvy.
  3. Vývoj hypotečního trhu a jak banky reagují na podněty z ČNB. V březnu propad hypoték o 25% v objemu. Ale i tak za 1.kvartál banky poskytli více úvěrů ve větším objemu jak za 1.kvartál 2019. ČNB uvolňuje pravidla, ale banky se bojí a drží se přísnějších pravidel, než by musely.
  4. Novela Zákonu o realitním zprostředkování. Je odložena povinnost kvalifikační zkoušky pro výkon realitní činnosti. Pokud máte chuť zkusit práci makléře, zavolejte.
  5. Jaký je stav ohledně zrušení daně z nabytí nemovité věci. Shrnutí faktů a můj osobní názor ve videu.

Pokud Vás něco zajímá, jak k tématu, o kterém jsem hovořil, tak které by Vás zajímali, tak mě kontaktujte, nebo napište do komentářů.

PS. ještě jsem do videa zapomněl říct, že od 1.7.2020 se ruší některé předkupní práva. Více o tom v příštím videu.

Poslední příspěvky

Zanechte komentář!

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *